Nietypowe kwiaty - dlaczego rośliny więdną tylko w jednym miejscu, a gdzie indziej rosną?

Jakiś czas temu moja imienniczka przesłała mi zdjęcie pięknej rośliny. Nie wiem jak się nazywa i ona też nie wie, więc jeśli spotkaliście się z taką rośliną, napiszcie w komentarzach. Mogę dodać tylko tyle, że to jakiś tropikalny kwiat z Sardynii, skalistej wyspy, która wraz z pobliskimi wyspami tworzy region we Włoszech. Kolejna wskazówka to taka, że jest kwiatem bez zapachu.

Patrząc na zdjęcie tego pięknego, nietypowego kwiatu i przypominając sobie iż tylko w jednym miejscu ta roślina rośnie, a przesadzana w inne miejsce niemalże natychmiast usycha, zdałam sobie sprawę, że powinnam o tym napisać, dlaczego pewne rośliny rosną w jednym miejscu, a w innym nie chcą rosnąć, usychają lub gniją, często niezależnie od tego, czy ma dobre warunki, czy też nie.


Od czego to więc zależy, że roślina rośnie w jednym miejscu, a gdzie indziej usycha?

Otóż wspomnę, już na samym początku, o bardzo oczywistej rzeczy jaką jest właściwość gleby i rodzaj wody, które bezpośrednio wpływają na roślinę, o czym często mówią rolnicy i sadownicy. Ale… Znam jeszcze kilka innych powodów, dlaczego roślina może tak reagować.

1. Energia - Pierwszy powód to taki - jak wiadomo wszystko ma swoją energię, ponieważ cały Wszechświat, według fizyki kwantowej, jest stworzony z czystej energii, która tworzy materię, a materia zaś tworzy różnorodne formy stworzone z komórek itd. Dlatego wiele starożytnych cywilizacji, rzekomo tamtejsza ludność, potrafiła ją dostrzec i z niej korzystać. Nawet do tej pory w Amazonii żyją szamani, którzy nie znają się na botanice, a doskonale wiedzą która roślina na co pomaga. I jak tłumaczą „Las do nich przemawia, mówi co im jest potrzebne i na co mają zwrócić uwagę”. Dzięki temu potrafią wykorzystać nawet najbardziej trujące rośliny w medycznych dawkach.

Ale skoro wszystko jest z energii… Dlaczego te rośliny nie rosną?

Otóż każda roślina (zarówno jak i kamienie, a także zwierzęta i ludzie) mają swoją osobistą energię, którą różnorodnie się nazywa w zależności od regionu. Niektórzy nazywają ją energią „czi” inni „praną” a jeszcze inni po prostu „energią wewnętrzną”. Wszystko co istnieje ma swoje specyficzne, charakterystyczne wibracje. To dlatego w obecności niektórych ludzi źle czujemy się albo dobrze albo źle i to samo tyczy się miejsc, w których przebywamy, np. w pewnych miejscach lubimy przebywać, a w innych nie lubimy. I jeśli energie do siebie pasują, wpadają w rezonans co wzmacnia ich obecną energię. I to samo tyczy się roślin – jeśli roślinie nie pasuje towarzystwo innych roślin, zwierząt, a nawet kamieni czy ludzi to po prostu nie będzie rosnąć… albo zostanie zahamowany wzrost innych roślin!

2. Przywiązanie - Oprócz energii jest coś takiego jak przywiązanie – każda osoba zapewne w swoim życiu przeżyła smutek z powodu utraty kogoś bliskiego, ulubionego zwierzaka, a nawet rzeczy. Emocje jakie się wtedy odczuwa są zazwyczaj negatywne, bardzo bolesne i zniechęcające do wszystkiego. Osoba taka jest czasem osowiała, ciężko jej skupić się na czymkolwiek, a nawet jej reakcje są znacznie spowolnione przez „przytępione” zmysły.

Dobrze… ale co to ma się do roślin?

Roślina jest niezwykłym organizmem. Tak naprawdę bez roślin nie bylibyśmy wstanie żyć. To one dają nam najwięcej składników odżywczych, sporządza się z nich także leki… i niestety prowadzono niewiele badań w ich przypadku, mówiące o ich uczuciach! Rośliny posiadają własny, specyficzny system, dzięki któremu potrafią się porozumiewać z innymi organizmami, potrafią się poruszać, reagować na dotyk… i mają uczucia! Często jest tak, że jeśli właściciel rośliny wyjeżdża i ktoś zastępczo się opiekuje roślinami (i wykonuje wszystkie czynności zgodnie z poleceniami stałego opiekuna rośliny), to owe rośliny słabiej rosną, a nawet chorują w tym samym momencie co ich właściciel! Rzeczywiście rośliny i zwierzęta przywiązują się do człowieka, przywiązują się do nas. I niestety jest to bagatelizowane, ponieważ rośliny nie potrafią się z nami porozumiewać, tak jak ludzie czy zwierzęta – nie mają twarzy, nie wydają wyraźnych odgłosów, że temat ich komunikacji i przywiązania do nas, jest dosyć często bagatelizowany. Zatem być może ten kwiat o nieznanej nazwie, który Wam pokazałam jest bardzo przywiązany do swojego miejsca i nigdzie indziej nie chce – mówiąc w cudzysłowu – zapuścić swych korzeni w innym miejscu.

3. Symbolizm - I kolejny powód dla którego rośliny tylko w jednym miejscu rosną, a gdzie indziej nie chcą to symbolizm – tutaj ten temat jest dość obszerny, ponieważ jak wiadomo kolory, zapachy i ogólny symbolizm, wpływa na nas samych. Często się mówi „trwały jak dąb” „radosny jak słonecznik”. Stąd często się trafia, że rośliny, które pojawiają się w naszym życiu, coś symbolizują, w specyficzny sposób obrazują to co dzieje się w naszym życiu, to czego potrzebujemy, a nawet to czego nie chcemy! Jest to niezwykła symbioza organizmów!

I przykładowo nawiązując do tego pięknego kwiatu mojej imienniczki – kwiat rośnie poza domem, jego barwy są intensywne, wręcz przyciągają swoją uwagę, a mimo to po zerwaniu kwiat usycha w domu. Dlaczego tak się może dziać? Tutaj należałoby bardziej przyjrzeć się życiu tej osoby, która go posiada (którego publicznie nie będę opisywać), ale podam ogólny przykład dla lepszego zrozumienia. Kolor kwiatów może również coś symbolizować, fioletowa barwa obrazuje duchowość, mistyczność, więc może w domu mojej znajomej brakuje owych energii, które w pewien sposób by obrazowały głęboką duchowość albo kwiat ten symbolizuje brak energii do życia mojej znajomej. Albo kwiat może również symbolizować, że wkrótce w życiu mojej znajomej ktoś odejdzie, i tutaj co do ostatniego by się zgadzało  z tego co mi wspominała, także kwiat może symbolizować utratę bliskiej osoby w życiu mojej znajomej.

4. Znak z zaświatów - I kolejny powód dla którego kwiaty rosną w jednym miejscu, a gdzie indziej usychają to znak z zaświatów – tutaj, akurat ten motyw nie wiążę się z kwiatem mojej znajomej, ale postanowiłam zamieścić tą informację, ponieważ zapewne są osoby, które doznały takich doświadczeń. Ten motyw jest rzadko spotykany, ale… mimo wszystko się zdarza. Czasami dusze zmarłych osób, chcąc nam zakomunikować, że sprawują nad nami pieczę, że się nami opiekują, dają nam właśnie sygnały przez rośliny. Przykładowo kwiat, który nigdy nie chciał kwitnąć, po czyjejś śmierci zakwita, a jego zapach w nietypowy sposób przypomina nam o tej zmarłej osobie. Czasami dusze w ten sposób chcą nam poprawić nastrój, dając do zrozumienia: „po prostu nie martw się, wszystko jest tak jak być powinno, wciąż jestem przy tobie i ciebie nie opuszczę”.

Jak widać powodów jest mnóstwo, dlaczego nietypowe i piękne kwiaty mogą rosnąć w jednym miejscu zaś w innym usychać, nawet jeśli warunki fizyko-chemiczne są dla niej odpowiednie. Dlatego zamiast dociekać dlaczego tylko tam rosną, radzę się nacieszyć ich pięknym widokiem i wraz z nimi pomedytować. A może same wam powiedzą, dlaczego akurat się tam pojawiły i czego od was oczekują? Ja osobiście mam swoją własną metodę by „przenieść kwiat, roślinę doniczkową, która oblatuje czy zaczyna więdnąć” w odpowiednie miejsce, gdzie dany kwiat „chce” być. Jeśli wszystkie lub niektóre Twoje kwiaty w domu więdną i chcesz im znaleźć odpowiednie miejsce, napisz do mnie. Udzielę Ci porady jak to zrobić. Moją wiedzę i praktyki mantyczne przekazuje za odpłatność.

0 comments:

Prześlij komentarz

To niesamowite, jak niektóre wyzwania i zmiany w życiu mogą na nas wpływać, sprawiając, że czujemy się sfrustrowani, zagubieni, zdezorientowani lub po prostu przytłoczeni czekającymi nas wyborami. Może to wyczerpać naszą energię i pozostawić niepewnych, jak iść naprzód. Niezależnie od tego, czy są to relacje, kariera, rodzina, przyjaciele, finanse , codzienne problemy, głębsza niepewność co do naszej ścieżki życiowej, czy po prostu utknięcie w rutynie, wszyscy napotykamy niepowodzenia, gdy próbujemy osiągnąć nasze cele . Osobiste seanse jasnowidzenia ze mną to doskonały sposób na rozpoczęcie pokonywania tych przeszkód i uzyskanie jasności i motywacji, których potrzebujesz, aby zajrzeć w niewiadome.

jasnowidz


Co przyniesie Ci przyszłość? Uzyskaj odpowiedzi, których potrzebujesz dzięki moim odczytom mantycznym i wizjom jasnowidzenia.

Jestem jasnowidzącym medium, który może przekazywać boskie wiadomości duchowe i łączyć Cię z Twoim wyższym celem w życiu.

Oferuję czytania dla duszy, oświecające przewodnictwo w miłości, połączenia bliźniaczych płomieni, karierę, duchowość i wszystkie obszary, w których potrzebujesz pomocy. Udzielam porad w rozwiązywaniu życiowych problemów (to jak prognoz, przewidywań nt. przyszłości zainteresowanej tym osoby). Nie oferuje usług w poszukiwaniu osób zmarłych ani kontaktu ze zmarłymi.

Moim celem jest poprowadzenie Cię na właściwą ścieżkę, pomoc w wyleczeniu wszelkich ran, podkreślenie wszelkich przeszkód, z którymi możesz się zmierzyć, oraz poprowadzenie Cię do najlepszego możliwego wyniku. Zawsze skupiam się na udzielaniu wskazówek i rozwiązań, które są wyjątkowo odpowiednie dla Ciebie i celu życiowego Twojej duszy. Moja przepowiednia na pewno pozwoli Ci poznać swoją przyszłość i spojrzeć na życie z innej perspektywy. Rozwieje wszelkie wątpliwości w Twoim życiu, pozwoli dokonać zadowalającego wyboru unikając tych niewłaściwych decyzji.

Przed wybraniem usługi, zastanów się co możesz zyskać, a co nie z mojej oferty. Proszę pamiętaj jednak, że swoją przyszłość można zmienić, nie traktuj tego jako wyroczni, ale wskazówkę i ją wykorzystaj, jeśli chcesz wpłynąć na swój los i dokonać modyfikacji.