Wróżba z kart: pozytywne i negatywne skutki tarota

wróżba z kart

Czasami wyciągam karty dla klientów podczas sesji jasnowidzenia i uważam, że to przydatne narzędzie. Zdają sobie jednak sprawę, że nie jest dla wszystkich, szczególnie podczas wizyt „na żywo” - mają zarówno swoje wady jak i zalety dla zdrowia psychicznego…


W czym może pomóc Tarot?

·       Ukazuje jakimi sprawami i troskami zajęty jest nasz umysł i serce

Można wyciągnąć wiele plusów korzystania z kart tarota w celu wsparcia mentalnego i emocjonalnego oraz przywracania nadziei i zdrowia. Nazywam Tarot duchową praktyką, która służy lepszemu zrozumieniu siebie i innych ludzi oraz może stać się narzędziem do rozwiązywania ludzkich problemów.

Za pomocą kart można zorientować się, w jakim momencie życia znajduje się poszukujący Z nietypowej talii ujrzysz własną duszę, możliwości, o których wcześniej nawet nie wiedziałeś, a także zamierzony obrót, fatalne „punkty” w swoim życiu osobistym lub twórczym.


·       Może uzupełniać terapię

Nie trzeba wybierać między rozmową u terapeuty, przyjmowaniem leków, a wizytą u wróżki. Wróżby z kart tarota są uważane przez wielu za cenny element holistycznego podejścia do zdrowia psychicznego.

Alternatywna forma terapii oparta na sztuce tarota wróżbiarstwa, gdzie talia składająca się z 78 kart z liczbami lub symbolami jest interpretowana i używana jako narzędzie do nawiązania kontaktu z Twoimi najskrytszymi intencjami, potrzebami i pragnieniami.

Terapia tarota jest usługą niskoprogową, w której możesz samodzielnie umówić się na wizytę i szybko porozmawiać z kimś o problemach lub uczuciach, które niszczą Cię na wielu poziomach. Bycie wysłuchanym i doradzonym przez pozytywną, troskliwą osobę o spokojnym usposobieniu może w niektórych przypadkach być dokładnie tym, czego potrzebujesz. Być może dowiesz się o sobie czegoś, czego wcześniej nie wiedziałaś, albo znajdziesz ujście dla uczuć i zmartwień, o których nie mogłabyś inaczej mówić, ale po prostu dlatego, że odetchnęłaś w codziennym życiu. Może po takiej rozmowie faktycznie poczujesz się bardziej zrelaksowana.

Tarot nie jest środkiem leczniczym na zdrowie psychiczne, ale dla poszczególnych osób może to być duża część ich formy porządku psychicznego. Na przykład niektórym osobom wymagającym profesjonalnej terapii, dzięki zajrzeniu w karty można pomóc im poradzić sobie z określonymi lekcjami, których mogli się nauczyć w terapii. 


·       Może otworzyć dialog

Czasami klienci mają trudności z otwarciem się przed drugą osobą. Podczas spotkania na żywo, Tarot może pomóc w rozpoczęciu rozmowy i może posłużyć by omówić rozwiązania z klientami. Na przykład, być może wróżka wylosuje kartę wieży, która symbolizuje bolesny proces i stratę. Zmiany wprowadzane przez Wieżę będą miały trwałe skutki. Potężne siły będą tutaj działać, jeśli karta zostanie połączona z kartą Śmierci . To może otworzyć poszukującemu drzwi do myślenia o nagłej i intensywnej zmianie, która może prowadzić do uwolnienia, nowego początku a wcześniej o tym nawet nie myślał. Kluczem do sukcesu jest uniknięcie zmartwień i wariowania. Interpretacja połączeń kart tarota pozwoli dokładnie określić, w jaki sposób/gdzie pojawi się problem. Posiadanie jak największej ilości informacji pozwoli naszemu klientowi zachować spokój i kontrolę. 

Wskazówki kart tarota mogą otworzyć drzwi do rozmowy na trudne tematy: być może łatwiej jest otworzyć się na problematyczne małżeństwo, jeśli terapeuta tarota widzi w kartach, że miłość życia nie jest tym, czym była kiedyś? 


W czym Tarot nie sprawdza się?

·       Nie może przepowiadać przyszłości

Karty tarota nie przepowiadają przyszłości ludzi. To bardziej rodzaj coachingu, w którym używam kart do potwierdzenia sytuacji z moimi klientami. Chcę im pomóc uwolnić się od blokad i doradzić, jak mogą osiągnąć własne cele. Tarot to starożytne narzędzie, które pomaga nam zajrzeć w wiele zawiłych i ekscytujących wiadomościach, które wszechświat nieustannie nam wysyła. Karty tarota mogą pomóc nam w podejmowaniu decyzji i mogą dać nam cenny wgląd w temat, w którym chcemy uzyskać wskazówki.

Dlaczego tarot się nie sprawdza? Bo karty nie potrafią przewidzieć przyszłości. Ukazują doskonale przeszłość i teraźniejszość, ale nie przyszłość.  Zamiast tego, jedyny wgląd, jaki mogą zapewnić karty tarota, może umożliwić Ci jedynie dokonywanie bardziej wnikliwych wyborów.

Doskonale też ukazują powiązanie między wydarzeniami i dają głęboki wgląd w to, co leży u podstaw twoich pytań, wątpliwości i trudności. Przykład: Klientka pyta: „Kiedy wyjdę za mąż?” Tarot nie pokaże dokładnej daty czy roku, ale wróżka może sobie sama zgadywać i udzielić odpowiedzi takiej jakiej chce. Jedyne co z pewnością karty tarota pokażą klientowi to tylko jego możliwości, co można zmienić lub zrobić, aby jego pragnienie się spełniło.

 

·       Jest miejscem na błędną interpretację

Karty tarota są bogate w symbolikę, mają wiele znaczeń, dlatego też mogą być błędnie interpretowane lub używane do potwierdzania tego co wcześniej mówił klient, czyli do potwierdzenia jego własnego nastawienia czy istniejących uprzedzeń na dany temat.

Na przykład,  pewien klient dzwoni do wróżki i pyta, czy razem z kolegą powinni przyjąć obowiązkowe szczepienia na koronowirusa. Wróżka mówi że wylosowała kartę zgonu i czuje, że intuicja jej mówi, żeby nie szczepić się.

Klient odpowiada: „dlaczego nie warto się szczepić?” Wróżka dobiera jeszcze dwie karty i mówi. „Przy jednej osobie dociągnęłam karty siły i zdrowia. Jeśli będzie to szczepionka jednodawkowa, ocalisz życie i będziesz zdrowy i silny”. W czytaniu kart Tarota istnieje tendencja do interpretowania kart tak, jak chcemy.

 

·       Nie zastępuje terapii

Niektórzy ludzie nadal potrzebują pomocy psychologa lub terapeuty , aby dokonać dobrego wyboru dla siebie. Terapia tarota nie może zastąpić doradztwa w zakresie pomocy medycznej, prawnej, finansowej czy zdrowia psychicznego. A nawet w pewnych okolicznościach Tarot może naruszyć stan psychiczny danej osoby.

Udzielanie porad polega na rozmowie z klientem, a każda z tych osób ma różną wrażliwość psychiki. Wśród ludzi zdrowych psychicznie są i też ludzie z uporczywymi problemami psychicznymi, dlatego w przypadku takich klientów stawianie tarota może być przeciwwskazane. Objawy paranoidalne lub psychotyczne mogą zostać zaostrzone przez użycie takiego dodatku jak karty o tak bogatych obrazach i intensywnym znaczeniu, jak właśnie w Tarocie. Druga kwestia to nieprzemyślane słowa wypowiadane przez tak zwany autorytet w dziedzinie tarota. Niezwykle ważne jest, co mówimy pytającemu oraz jak mu tę myśl przekazujemy, bo nieprzemyślane słowa osoby co czyta tarota może mieć zgubny wpływ na zdrowie psychiczne klienta. Interpretatorzy tarota muszą być w pełni świadomi swojego wpływu na ludzi.

 

Dlaczego Tarot jest niebezpieczny i dla kogo?

Jak w przypadku każdej terapii czy leczenia, Tarot pomoże tylko niektórym ludziom, innym nie pomoże. 

Tarot może nie być dobrą opcją dla osób z jakąś diagnozą zdrowia psychicznego, w znacznym stopniu dla osób z objawami, takimi jak paranoja, psychoza lub zachowania obsesyjno-kompulsywne. Porozmawiaj i omów ten temat ze specjalistą ds. zdrowia psychicznego, aby uwzględnić za i przeciw, czy Tarot jest dla Ciebie odpowiedni.


Wnioski

Niektórzy ludzie zwracają się po poradę do wróżki by skorzystać z czytania Tarota, aby wesprzeć swoje zdrowie psychiczne. Terapia tarota może przynieść Ci ukojenie w rozmowie, znaleźć sens w swoich warunkach życiowych i dostrzec rozwiązania.

Jednak nie zastępuje innych form leczenia, choć taka terapia może je uzupełniać.

Jeśli karty tarota sprawią, że poczujesz się spokojniej i pomogą Ci poczuć się lepiej, mogą być dobrym źródłem informacji czy ciekawej lektury podobnie tak jak książki czy artykuły prasowe. Jeśli nie, możesz poszukać dla siebie czegoś innego.

0 comments:

Prześlij komentarz

To niesamowite, jak niektóre wyzwania i zmiany w życiu mogą na nas wpływać, sprawiając, że czujemy się sfrustrowani, zagubieni, zdezorientowani lub po prostu przytłoczeni czekającymi nas wyborami. Może to wyczerpać naszą energię i pozostawić niepewnych, jak iść naprzód. Niezależnie od tego, czy są to relacje, kariera, rodzina, przyjaciele, finanse , codzienne problemy, głębsza niepewność co do naszej ścieżki życiowej, czy po prostu utknięcie w rutynie, wszyscy napotykamy niepowodzenia, gdy próbujemy osiągnąć nasze cele . Osobiste seanse jasnowidzenia ze mną to doskonały sposób na rozpoczęcie pokonywania tych przeszkód i uzyskanie jasności i motywacji, których potrzebujesz, aby zajrzeć w niewiadome.

jasnowidz


Co przyniesie Ci przyszłość? Uzyskaj odpowiedzi, których potrzebujesz dzięki moim odczytom mantycznym i wizjom jasnowidzenia.

Jestem jasnowidzącym medium, który może przekazywać boskie wiadomości duchowe i łączyć Cię z Twoim wyższym celem w życiu.

Oferuję czytania dla duszy, oświecające przewodnictwo w miłości, połączenia bliźniaczych płomieni, karierę, duchowość i wszystkie obszary, w których potrzebujesz pomocy. Udzielam porad w rozwiązywaniu życiowych problemów (to jak prognoz, przewidywań nt. przyszłości zainteresowanej tym osoby). Nie oferuje usług w poszukiwaniu osób zmarłych ani kontaktu ze zmarłymi.

Moim celem jest poprowadzenie Cię na właściwą ścieżkę, pomoc w wyleczeniu wszelkich ran, podkreślenie wszelkich przeszkód, z którymi możesz się zmierzyć, oraz poprowadzenie Cię do najlepszego możliwego wyniku. Zawsze skupiam się na udzielaniu wskazówek i rozwiązań, które są wyjątkowo odpowiednie dla Ciebie i celu życiowego Twojej duszy. Moja przepowiednia na pewno pozwoli Ci poznać swoją przyszłość i spojrzeć na życie z innej perspektywy. Rozwieje wszelkie wątpliwości w Twoim życiu, pozwoli dokonać zadowalającego wyboru unikając tych niewłaściwych decyzji.

Przed wybraniem usługi, zastanów się co możesz zyskać, a co nie z mojej oferty. Proszę pamiętaj jednak, że swoją przyszłość można zmienić, nie traktuj tego jako wyroczni, ale wskazówkę i ją wykorzystaj, jeśli chcesz wpłynąć na swój los i dokonać modyfikacji.