.

niedziela, 2 grudnia 2018

Sen o pająku. Magiczne stworzenie, które spotkałam na leśnej ścieżce...


Symbole senne: pająk, o – litera,

Mimo, że będę publikowała te sny ''świeże'', najpierw chciałbym podzielić się z Wami jednym z najciekawszych snów, jaki miałam dawno temu, który zapadł mi głęboko w pamięć. Sen jest dokładnie z roku 2012, był w miarę ciekawy, dlatego go sobie zapisałam.

Wszystko było takie realistyczne. Śniło mi się, że byłam w lesie i z pewnej odległości patrzyłam na wielkiego czarnego pająka, który w bezruchu stał na leśnej ścieżce naprzeciwko mnie. Podeszłam bliżej, chciałam się mu przyjrzeć z bliska. Na moje pierwsze zbliżenie, pająk przybrał kształt w literze „O”. Zaintrygowana podeszłam jeszcze bliżej tego pająka, aby przyjrzeć się tej okrągłej figurze geometrycznej, jaką wykonał. Jego figura była "pusta" w środku, przybrał postać koła. Obawiałam się też, że jak podejdę bliżej to ucieknie, a on zrobił co innego, wcale nie zamierzał czmychać, lecz przeistoczył się do swojej pierwotnej postaci i wspiął mi się po nodze, potem powędrował na plecy, i zatrzymał się na moim karku z tyłu głowy  po czym jakimś cudem wszedł we mnie poprzez kark. I na tym sen się zakończył.

Gdy się obudziłam czułam jak coś mi drepta z tyłu szyi, tak jakby ktoś palcami mnie dotykał. Jeszcze dla pewności sprawdziłam czy tam nic nie mam, ale przecież to nie możliwe, bo wiedziałam, że już nie śnie i był to tylko sen. Jednak gdy się budziłam dotyk czułam bardzo wyraźnie, trudno to wyjaśnić. Podobno pająk w śnie to pomyślny znak symbolizujący pracę wymagającą cierpliwości i czasu, zwiastuje też szczęście i dobrobyt w zależności od tego co robi w tym śnie. Symbolizuje też deszcz, czary, twórcę, jego symbol kojarzy mi się z tworzeniem czegoś, wykazaniem się kreatywnością, pomysłowością. Może to prawda, bo tydzień po tym śnie, napisał do mnie wydawca dwóch portali o tematyce ezoterycznej, zgodziłam się na współpracę i dostałam zlecenie na napisanie horoskopu zodiakalnego na rok 2012, a więc pod względem finansowym lepsze dni nadeszły…;) Pamiętam, że miałam wtedy bardzo pracowity okres przez dwa tygodnie, ponieważ tyle czasu zajmuje mi pisanie horoskopu rocznego dla dwunastu znaków zodiaku wraz z opisaniem wszystkich sfer dla każdego z nich. Natomiast kształt pająka myślę, że symbolizował pieniądze.

Sen jest nie tylko komunikatem (ewentualnie zaszyfrowanym komunikatem), ale również aktywnością estetyczną, grą wyobraźni, która jest wartością samą w sobie.Pająk w mojej interpretacji symbolizuje okres pracy, jakieś zajecie, niewielki przypływ gotówki i chłodną pogodę, najczęściej wilgotną i deszczową. Z moich doświadczeń sennych zazwyczaj to zwiastował: pająk wróży na sferę pracy lub chłodną pogodę.

To by było na tyle :) Mogłabym tak pisać w nieskończoność, ale tak jak już zaznaczyłam w pierwszym wpisie, nie będę tutaj skupiać się na szerszej analizie i interpretacji mojego snu. Wymieniłam najważniejsze znaki senne i w kilku zdaniach napisałam jakie przesłanie miał sen, co zwiastował, czyli co dokładnie wtedy wydarzyło się w moim życiu. Mam nadzieję, że spodoba się Wam mój „dziennik snów” i będziecie do niego częściej zaglądali. A Wy, w komentarzach możecie opisywać swoje własne sny o pająkach i na koniec krótko dodać co ten symbol senny dla Was znamionował. Do kolejnego snu zatem :) 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jasnowidz Vanessa

Jasnowidz Vanessa
"Dziennik Snów" - Sennik - Świadomy sen - Senny świat - Druga Strona: moje sny i wizje...

Jasnowidz Vanessa

Nigdy nie jest za późno, aby poważnie i nieco bardziej profesjonalnie podejść do zagadnienia oneironautyki. „Dziennik Snów" jaki założyłam na stronie ma być właśnie jednym z tych sposobów. Ty też możesz założyć dziennik snów, który znacząco wpłynie na wyniki w tej dziedzinie. Wpisy tego bloga będą w znaczącej mierze poświęcone mojemu życiu w sferze snu. Wszystkie sny znajdziesz w zakładce sennik. Będę starała się zapisywać wszystko to co zapamiętam, nawet jeśli będzie to sen nudny i niezbyt ciekawy, bo moją intencją nie jest zdobycie wielu czytelników, a jeśli nawet się pojawią to mam nadzieję, że moje osobiste doświadczenia ze snami wykorzystają w sposób twórczy i pomocny dla siebie :)